8. Malatya Uluslararası Film Festivali başladı

Bu yıl 8'incisi düzenlenen "Malatya  Uluslararası   Film  Festivali" kapsamında 2.  Malatya   Film  Platformu'nun açılışı gerçekleştirildi.

haber7
0

Malatya Büyükşehir Belediyesince , Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve  Malatya  Valiliğinin katkılarıyla düzenlenen festival kapsamında yapılan  Malatya   Film  Platformu başladı.

2.  Malatya   Film  Platformu sinema sektörüne doğrudan katkı sağlamak , yapım öncesi projelerin yönetmen ve yapımcılarına proje geliştirme ve sunma imkanı sağlayacak. Jüri tarafından aralarından seçilecek ikisi uzun , üçü kısa metraj olmak üzere toplam 5 projeye destek ödülü verilecek.

Bir otelde düzenlenen programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat , kentin Kemal Sunal ve Ahmet Kaya gibi birçok ünlü sanatçıyı yetiştirdiğini söyledi. 

Festival kapsamında  Malatya   Film  Platformu nun ikincisini gerçekleştirdiklerini dile getiren Polat , emeği geçen herkese teşekkür etti. Polat , sanatçıları kentte ağırlamaktan gururu duyduklarını aktardı.

Azerbaycan Kültür Kinüstüdyo Direktörü Müşfik Hatemov , festivale Azerbaycanlı yönetmenlerinde davet edildiğini ifade ederek festivale katılmaktan mutluluk duyduklarını anlattı. 

Malatya  Film  Platformu ndan umutlu olduklarını belirten Hatemov , "Bu platformun gelecekte devam edeceğine inanıyoruz. Türk halklarının bu platforma katılacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Festival direktörü Suat Köçer de bu toprakların kültürüne ve değerlerine yönelik filmler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =