70 milyon lira vatandaşın cebinde kalacak

İçişleri Bakanlığınca , aralarında 8 bakanlığın da bulunduğu 15 kurumla imzalanan  bilişim  protokolleri çerçevesinde ,  vatandaşın  yılda 70  milyon   lira  tasarruf yapması sağlanacak

haber7
0

İçişleri Bakanlığınca aralarında 8 bakanlığın da bulunduğu 15 kurumla imzalanan  bilişim  protokolleri çerçevesinde , vatandaşa yılda 70  milyon   lira  tasarruf yapma imkanı sunulacak.

AA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre İçişleri Bakanlığı nda ,  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi  ve 2023 vizyonu çerçevesinde başlatılan dijital dönüşüm ve bürokrasinin azaltılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

İçişleri Bakanlığında yürütülen dijital dönüşüm ve yalınlaştırma çalışmalarında süreklilik sağlanması amacıyla Strateji Geliştirme Başkanlığı bünyesinde , konusunda uzman personelin bir araya getirildiği 9 kişilik bir ekip oluşturuldu.

Yürütülen yalınlaştırma çalışmalarında , vatandaşlardan zorunlu haller dışında belge istenmemesi , işlemlerde vatandaş beyanının esas alınması , kamu kurumlarının bilgi sistemlerinin entegrasyonuyla bilgilerin elektronik ortamda temin edilmesi , elektronik ortamda başvuruların alınması , elektronik ortamdan başvuru yapamayan vatandaşlar için alternatif çözümler geliştirilmesi ile vergiler ve harçlar dışında başvuru ücreti alınmaması ilkeleri benimsendi.

E-DEVLET HİZMETLERİ 356 MİLYON KEZ KULLANILDI Bakanlık , hizmet süreçlerini yalınlaştırmak , Elektronik Kamu Bilgi Yönetim Sistemi nde (KAYSİS) ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =