Vurulan Alparslan öğretmene geçmiş olsun ziyareti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk , önceki gün İstanbul Üsküdar Atik Valide İmam Hatip Ortaokulu'nda bir öğrencisinin yakını tarafından silahlı saldırıya uğrayan ve hastanedeki tedavisi süren Beden Eğiti

haber7
0

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü yetkilileri Bakan Ziya Selçuk’un talimatıyla , İstanbul Üsküdar Atik Valide İmam Hatip Ortaokulu nda bir öğrencisinin yakını tarafından silahlı saldırıya uğrayan ve hastanedeki tedavisi süren Beden Eğitim Öğretmeni  Alparslan  Aldırmaz’a geçmiş  olsun  ziyaretinde bulundu. Ziyaret esnasında Milli Eğitim Bakanı  Ziya Selçuk  da  Alparslan  öğretmenle bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek üzüntüsünü ve geçmiş  olsun  dileklerini paylaştı.  

Bakanlıktan yapılan açıklamada Bakan Ziya Selçuk’un konuya ilişkin mesajına da yer verildi.  

Bakan Ziya Selçuk;

Yaşama hakkı , her canlının en kutsal ve dokunulmaz hakkıdır. Hele ki yaratılmışların en şereflisi olan insanın yaşama hakkı söz konusu ise bu hakkın , bu hukukun önemi daha da artmaktadır.

Millî Eğitim Bakanlığı ailesi olarak şiddet içeren hiçbir eylemi makul göremeyeceğimizin altını önemle çiziyor ve bu menfur olayın toplum nezdinde de bağışlanamaz olduğuna inanıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti nin öğretmenleri , bayrağımızın dalgalandığı her yerde ve her türlü zor koşullar altında fedakârca görev yapan; çocuklarımızın yarınları ve ülkemizin her alanda kalkınması için her türlü azmi gösteren , elleri öpülesi vatan evlatlarıdır. Bu kutsal ve onurlu görevi icra eden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =