Brent petrolün varil fiyatı 70,81 dolar

 Brent   petrolün  varili , uluslararası piyasalarda 70 ,81 dolardan işlem görüyor.

haber7
0

Dün 72 ,12 dolardan güne başlayan ve gün içinde 73 ,05 dolara kadar çıkan  Brent  petrolün  varil   fiyatı  , bu sabah 70 ,83 dolardan açıldı.  Brent  petrolün varili saat 09.39 itibarıyla yüzde 0 ,02 lik azalışla 70 ,81 dolardan işlem görmeye başladı. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili ise 60 ,68 dolardan alıcı buldu.

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatları , ABD nin İran a yönelik yaptırımlarında 8 ülkeye muafiyet tanıması ve ham petrol üretimini artırmasıyla aşağı yönlü eğilimini sürdürüyor.

İran ın Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Temsilcisi Hüseyin Kazımpur Erdebili , Rusya ve Suudi Arabistan ın petrol üretimini artırdıklarını ve bu durumun petrol fiyatını  varil  başına 15  dolar  azalttığını belirtti.

Erdebili , petrolde arzın artmasının fiyatları düşürdüğünü ve bu durum diğer üreticilere zarar verdiğini ifade ederek , Suudi Arabistan ve Rusya nın üretimini düşürmesi gerektiğini kaydetti.

Uzmanlar , piyasada artan petrol arzı ve küresel ekonomiye yönelik olumsuz beklentilerin , fiyatların aşağı yönlü hareketinde etkili olduğunu belirtiyor.

Brent petrolde , teknik olarak 70 ,79 ile 70 ,97  dolar  aralığının direnç , 70 ,43 ile 70 ,61  dolar  aralığının destek bölgesi olarak izlenebileceği ifade ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =