Öztürk Yılmaz'dan Türkçe ezan için yeni açıklama

'Ezan  Türkçe  okunmalı' diyerek büyük tepki çeken CHP'li  Öztürk   Yılmaz  , kendisini disipline sevk eden partisine itiraz ettiğinde 'aman şimdi zamanı değil' cevabını aldığını sö

haber7
0

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk  Yılmaz  , "Ezan Türkçe okunmalı" şeklindeki skandal sözleri sonrası Rus radyosuna konuştu.

KONUYU SAPTIRIP "ATATÜRK E HAKARET EDİYORLAR" DEDİ

RS FM den Yavuz Oğhan ın sorularını cevaplayan Öztürk  Yılmaz  konuyu Atatürk üzerinden tartışma zeminine çekmeye çalıştı.

"BEN İNANÇLI BİR İNSANIM , TÜRKÇE DE OKUNSUN , ARAPÇA DA OKUNSUN"

Atatürk e hakaret edildiğini öne süren  Yılmaz  , "Türkçe nin aşağılanmasına karşı olduğumu söyledim. Herkesin görüşüne saygı duyarım. Ben inançlı bir insanım. Ben orada bırakın Türkçe de okunsun Arapça da okunsun diyorum" ifadelerini kullandı.

DOĞRU BİLDİĞİNİ SAVUNACAKMIŞ

"Bazen doğruyu savunmada yalnız kalabilirsiniz. Linçe uğrayabilirsiniz. Ben 49 yaşındayım çok yalnız kaldım ama doğruyu hep savundum." diyerek sözlerine devam eden  Yılmaz  , kendisini disipline sevk eden  CHP  ye de tepki göstererek "keşke beni disipline sevk edenler , camileri ahır yaptınız diyenlere cevap verselerdi" şeklinde konuştu.

EZANLA TÜRKÇE AŞAĞILANIYORMUŞ

Büyük tepki çeken sözleriyle Türkçe ye sahip ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =