Dışişleri Bakanlığından Yunan Bakana cevap

 Dışişleri  Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy , Türk savaş uçaklarının  Yunan  ulusal hava sahasına girmek için izin talebinde bulunmasının yeni bir uygulama olmadığını bildirdi.

haber7
0

Aksoy ,  Yunanistan   Milli Savunma Bakanı   Panos Kammenos  un , "Türk savaş uçaklarının  Yunan  ulusal hava sahasına girmek için izin talebinde bulunduğuna" yönelik ifadelerine ilişkin soruya yazılı açıklamayla yanıt verdi.

Bir ülkenin başka bir ülkenin hava sahasını kullanmak amacıyla izin istemesinin yeni bir uygulama olmadığını belirten Aksoy , "Bilindiği üzere , hem sivil , hem askeri uçuşlar için bir ülke diğer bir ülkenin hava sahasını kullanmak amacıyla izin istemekle mükelleftir. Ülkemiz de tabiatıyla  Yunanistan  ın altı deniz mili genişliğindeki hava sahasını tanımakta ,  Yunanistan  a ve  Yunanistan  üzerinden gerçekleştirilen intikal uçuşları için uluslararası kural ve teamüllere uygun olarak uçuş izni talebinde bulunmaktadır. Bu yeni bir uygulama değildir." ifadelerini kullandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =