Mülakat odalarında PKK'lı avı

İstanbul'daki havalimanları ve otogarda DEAŞ’a karşı kurulan 'mülakat'  odalarında  ibre PKK'lı teröristlere döndü. Son iki yılda 3 binin üzerinde şüpheli çapraz sorguya alınırken , PK

haber7
0

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince 2014 te  terör örgütü  DEAŞ’a uluslararası katılımı engellemek için Atatürk Havalimanı , Sabiha Gökçen Havalimanı ve Büyük İstanbul Otogarı nda kurulan "Mülakat" odaları , teröristleri yakalamaya devam ediyor. 2017 ve 2018 yılları arasında 3 binin üzerinde şüpheli mülakat  odalarında  çapraz sorguya alınırken , son yıllarda özellikle PKK/PYD li teröristlerin sayısında artış olduğu öğrenildi.

AVRUPA YA KAÇMAYA ÇALIŞIYORLAR

Yurt dışından Türkiye ye girmeye çalışan DEAŞ lı sayısında azalma görülürken , yurt dışına kaçmaya çalışan  PKK  lıların oranı yükseldi. Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarında kıskıvrak yakalanan PKK’lı teröristlerin , Almanya ve Belçika başta olmak üzere Avrupa ülkelerine kaçmaya çalıştıkları ifade edildi. Sadece son 1 ay içerisinde  PKK  sorumlularından 3 terörist , mülakat  odalarında  yapılan sorgu sonrası yakalanarak gözaltına alındı. Türkiye’ye giriş yapmak isteyen terör şüphelileri de bu merkezlerde tespit ediliyor.

İNGİLİZ VE FRANSIZLAR BAŞI ÇEKİYOR

Mülakat odalarından görev yapan terör ve istihbarat polisleri , iyi derecede İngilizce , Fransızca , Almanca ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =