Türkiye'nin "en tatlı" projesinde sona doğru

Ordu'nun Gülyalı ilçesinde yapımı süren Çikolata Park Projesi'nin , yüzde 80'i tamamlandı.

haber7
0

Türkiye nin "en tatlı" projesi olarak nitelendirilen  Çikolata Park  ın yapımı , Avrupa ve Türkiye nin deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı nın yakınında 60 dönüm alan üzerinde devam ediyor.

Kentin turizm ve ekonomik yapısına önemli katkı sağlaması planlanan  proje  kapsamında , Türkiye nin en önemli ürünlerinden fındığın kullanıldığı çikolatanın imalat ve satış noktaları yapılıyor.

Deniz kenarındaki projede , fındığın tarihini yansıtan müzenin yanı sıra seyir terası , çocuk oyun parkı ile sportif alanlar , restoran , düğün salonları ve çok amaçlı salon da yer alacak.

Çikolata Park Projesi nin , yılbaşında tamamlanması ve nisan veya mayıs ayında da hizmete girmesi hedefleniyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş , projeyi yerinde inceleyerek , çalışmalar hakkında Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen ile yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Tekintaş , AA muhabirine yaptığı açıklamada , hem Karadeniz hem de  Ordu  için çok özel bir mekan oluşturulduğunu söyledi.

Yeme içme ve çikolata üretim mekanları , nikah salonları , çok amaçlı salonlar olmak üzere çok geniş bir yapının ortaya çıkacağını belirten Tekintaş , kır düğünü yapılabilecek özel mekan , halı saha , basketbol sahası , yeşil alan , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =