Turkcell’den yerli e-posta hamlesi!

3.5 yıl önce “Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın” diye yola çıkan Turkcell’den Türkiye için stratejik öneme sahip bir hamle daha geldi.  Turkcell  tarafından yüzde 100 milli ola

haber7
0

E. Giray Topçular’ın haberi

Turkcell , Türkiye nin ilk canlı  5G  deneyimine  Samsung  Electronics Türkiye iş birliğiyle imza attı.  Turkcell  ve  Samsung  ,  5G  yi deneyimletmek amacıyla bir etkinlik düzenledi.  5G  teknolojisi ,  Turkcell  altyapısı ve  Samsung  un sunduğu  5G  Sabit Kablosuz Erişim Teknolojisi sayesinde Türkiye de ilk kez Turkcell’in kurduğu canlı deneyim alanlarında hayat buldu. 

26 GHz frekansı üzerinden Samsung’un sunduğu  5G  Sabit Kablosuz Erişim Teknolojisi , Turkcell’in altyapısı ile birleşince konuklar , etkinlikte yer alan 4K UHD Canlı Yayın , Bulut Oyun , 360 Derece Kamera İzleme ve Sanal Gerçeklik için kurulmuş deneyim alanlarında ilk kez  5G  ile tanık olma fırsatı buldu.

Etkinlikte konuşan  Turkcell  Genel Müdürü Kaan Terzioğlu , hedeflerinin Türkiye’nin dünyada  5G  teknolojisine sahip ilk ülkeler arasında yer alması olduğuna dikkat çekerek , "5G sadece bir haberleşme teknolojisi değil , topyekun dönüşümün , otomotiv , tarım , sağlık gibi sektörlerin dijitalleşmesinin ve Sanayi 4.0 dönüşümünün temeli" dedi.

DİĞER OPERATÖRLERE ORTAKLIK ÇAĞRISI

Konuyla ilgili Haber 7’ye özel açıklamalarda bulunan  Turkcell  Genel Müdürü Kaan Terzioğlu , 5G’nin tüketiciyle en hızlı şekilde buluşması açısından 3 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =