'Eğer çıkmazlarsa müdahale edeceğiz!'

 Nevşehir  Hacı Bektaş Veli Üniversitesi akademik yıl açılış töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan  Kurtulmuş  , Türkiye'nin Suriye'yi Suriyelilerin yönetmesini istediğini söyledi.

haber7
0

Nevşehir  Hacı Bektaş Veli Üniversitesi  (NEVÜ) akademik yıl açılış törenine katılmak üzere  Nevşehir  e gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan  Kurtulmuş  , burada yaptığı konuşmada Suriye nin Suriyeliler tarafından yönetilmesini istediklerini ifade ederken , Menbiç ten gelebilecek herhangi bir terör tehdidine de  Türkiye  nin asla seyirci kalmayacağını söyledi. 

 

 

Kurtulmuş ,  Türkiye  hemen kendi güneyindeki gelişmeleri yakinen takip edebilecek bir durumdadır. Sevgili gençler , ABD liler , Ruslar , İngilizler şunlar bunlar Suriye’de şunun ya da bunun iktidar olmasını isteyebilirler.  Türkiye  nin böyle bir derdi yoktur. Biz Suriye nin kimin yöneteceğini değil Suriye de demokratik bir süreç ortaya çıkartılarak Suriye nin Suriye halkı tarafından yönetilmesini istiyoruz. Onun için de Suriye halkının arasına fitne sokacak bütün unsurları takip ediyor ve tüm unsurların karşısında olduğumuzu ifade ediyoruz. Menbiç te  Eğer  terör örgütü çıkmazsa  Türkiye  açık bir şekilde oraya da müdahale edeceğini açık bir şekilde söylüyor inşallah bu müdahaleye gerek kalmaz ama  Türkiye  ye oradan terör tehdidi gelirse de buna seyirci kalmayacaktır dedi. 

NEVÜ de düzenlenen program öğretim görevlilerine cübbe giydirilmesinin ardından sona erdi. 

 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =