Bakan net konuştu: Hepsini yıkacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı  Murat Kurum  , bugün bir gazetenin gündeme getirdiği kaçak yapılarla ilgili çok  net  konuştu.  Bakan  Kurum , "31 Aralık 2017 tarihinden sonra kaçak olarak yapıldığını tespit etti

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanı  Murat Kurum  bir dizi inceleme ve ziyaret amacıyla Tekirdağ’a geldi. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan  Bakan  Kurum , bugün bir gazetenin de gündeme getirdiği Kapadokya daki kaçak yapılarla ilgili konuştu.  Bakan  Kurum şunları söyledi:

"BUNLARIN HEPSİ YIKILACAK"

"Nevşehir Kapadokya’da bizim tespit ettiğimiz 100 ün üzerinde  kaçak yapı  var. Bunlar 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılmış yapılar. Bu yapılar imar barışına dahil değildir. Bu yapılara ilişkin hem savcılığa suç duyurusunda bulunduk hem de valiliğimizce süreci anbean takip ediyoruz. Bu yapılar imar barışına girmeyecek bunların hepsi de yıkılacak.

31 ARALIK 2017 TARİHİNE DİKKAT ÇEKTİ

Arkadaşlar imar barışını iyi anlamak lazım. İmar barışı 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış kaçak yapıların devletimizle olan barışı vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi açısından yapılmış bir kanun düzenlemesi. Bu kanun düzenlemesi ile birlikte elektriğini suyunu doğalgazını alamayan vatandaşlar vatandaşların önünü açmak için yapılmış bir düzenleme.

O yüzden bunu iyi anlamak lazım. 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılmış hiçbir yapıyı ilgilendirmiyor ve bunların  Hepsini  tespitini yapıp yakınlarını da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =