Erdoğan'ın açıkladığı isme 13 bin TL'lik teklif

Tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak yeni havalimanı için Cumhurbaşkanı  Erdoğan  tarafından açıklanan isim internette söz konusu ada yatırım yapan girişimcileri de hareketlendirdi. Vakti zaman

haber7
0

2014 yılında temeli atılan ve ilk etabının 29 Ekim de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  tarafından açılışı yapılan yeni havalimanına ilişkin uzun zamandan beridir yürütülen isim tartışmaları da sona erdi. Cumhurbaşkanı  Erdoğan  yeni havalimanın isminin İstanbul olacağını açıkladı.

İsminin açıklanmasının ardından havalimanın girişine de  İstanbul Havalimanı  ve İstabul Airport yazılı yeni tabelalar da asıldı.

 

İsmin açıklanmasıyla gözler girişimcilerin yeni yatırım alanlarından biri olan domainlere çevrildi.

Resmi bir  teklif  yok

Yeni havalimanını işletecek olan İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. nin ismin açıklanmasının ardından internette hangi isim üzerinden hareket edeceği belli değil. istanbulhavalimanı.com ve istanbulairport.com alan adlarının sahipleri ise henüz kendileri ile bir görüşme olmadığını ifade ediyor.

5 yıl önce 100 TL ye aldı

istanbulhavalimanı.com u 5 yıl önce 100 TL ye satın aldığını belirten internet girişimcisi Erol Tugaytimir , yeni havalimanın açıklanmasının ardından kendisine İGA tarafından  teklif  gelmediğini ancak farklı bireysel yatırımcılardan kendisine alan adını satması yönünde çok sayıda  teklif  geldiğini belirtti. Tugaytimir , alan adını iyi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =