Hasta bakıcı değil seri katil! 100 kişiyi öldürmüş

Almanya’da  100  hastayı öldürmekle suçlanan bir hemşire Almanya'nın kuzeyinde bulunan Oldenburg kasabasında yargılanmaya başladı.

haber7
0

Dedektifler , eski  Hasta   bakıcı  Niels Hoegel’i (41) Almanya’nın kuzey kesiminde görevli olduğu hastanelerde bakımına verilen  100  hastaya ölümcül dozda ilaç vererek ölümüne yol açmakla suçladı. Mezardan çıkarılan ceset kalıntılarına zehir testlerinin yapılmasının ardından yargılamanın son duruşmasının Mayıs ayına kadar sürmesinin beklendiği kaydedildi. 

Hasta  bakıcı  Hoegel’in 1999-2005 yılları arasında Oldenburg’da 36 , Delmenhorst yakınlarında ise 64 hastayı öldürdüğü ifade edildi. Öldürülen hastaların yakınları , sağlık yetkililerinin olayı görmezlikten geldiğini suçlarken , soruşturmanın bu bakımından önemli olduğunu kaydetti. 

Hasta  bakıcı  Hoegel , ölümlerin tamamından suçlu bulunması halinde ikinci dünya savaşının ardından en çok insan öldüren  seri   katil  olacağı belirtildi. Dedektifler , Hoegel’in daha faza insanı öldürmüş olabileceğini ancak potansiyel kurbanlarının cesetlerinin yakıldığını ifade etti. 

Ölen kişilerin yakınlarından biri olan Petra Klein , Hoegel’in bütün kurbanların ölümlerinden suçlu tutulmasının beklediğini ve böylece kurbanların yakınlarının davanın kapanmasını göreceklerini söyledi. 

Öte yandan Hoegel , Delmenhorst’ta bir hastaya reçeteye yazılmayan bir ilacı enjekte ederken yakalanmıştı. Hoegel 2008 de adam öldürmeye teşebbüsten 7 yıl hapse mahkum ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =