Yunanistan'da peş peşe depremler! Ada kaydı

 Yunanistan  Zakinthos'ta , Cuma günü yaşanan 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından , bu sabah saatlerinde 5.5 büyüklüğünde artçı bir deprem oldu. Depremden can ya da mal kaybı olmadı.

haber7
0

Atina Yerbilimleri Enstitüsü sabah saat 04.59 da yaşanan yeni depremin Zakinthos un 48 kilometre güneybatısında ve  Atina  nın 294 kilometre batısında gerçekleştiğini açıkladı.

İyon Denizi adalarından olan Zakinthos ta , ana depremin ardından küçük sarsıntılar kaydedilmişti; ancak , Jeoloji Profesörü Euthimios Lekkas bu büyüklükteki bir depremin ardından , 5.7 - 5.8 büyüklüğünde bir artçı depremin beklendiğini belirtmişti.

 

 

Bundan sonra sismik faaliyetin yavaş yavaş dinmeye başlaması bekleniyor.

ADA KAYMIŞTI

İyon Denizi nde geçtiğimiz günlerde meydana gelen 6 ,4 büyüklüğündeki depremin etkileri dün açığa çıkmıştı. Zakinthos adasında meydana gelen deprem adanın 3 santimetre güneybatıya kaymasına neden olmuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =