CNN'e yine şüpheli paket gönderildi

ABD'li basın kuruluşu CNN'e postalanan  şüpheli   paket  Atlanta'daki posta merkezinde ele geçirildi.

haber7
0

CNN in Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Zucker , yaptığı yazılı açıklamada , "Bu sabah ,  CNN  in adresine postalanan başka bir şüpheli  paket  Atlanta daki posta ofisinde ele geçirildi. Şu an için bir tehlike yok." ifadelerini kullandı.

Yayın kuruluşuna konuşan bir yetkili , paketin ülkede son 1 haftadır farklı adreslere gönderilen paketlere benzediğini belirtti.

CNN in New York ofisi geçen hafta şüpheli bir paketin bulunması nedeniyle boşaltılmıştı.

ABD de geçen pazartesiden itibaren eski başkanlar Barack Obama , Bill Clinton , eski Başkan Yardımcısı Joe Biden , eski Adalet Bakanı Eric Holder gibi siyasilerin yanı sıra  CNN  in New York ofisi gibi adreslere şüpheli paketler gönderilmişti.

Paketlerden , "boru bombası" adı verilen patlayıcı düzenek çıkmıştı.

Paketleri gönderdiği belirlenen 56 yaşındaki Cesar Altieri Sayoc , cuma günü Florida da gözaltına alınmıştı. Cumhuriyetçi Parti nin resmi üyesi olan Sayoc un sosyal medya hesaplarında Donald Trump yanlısı mesajlarının yanı sıra liberallere karşı komplo teorilerinin yer aldığı ve nefret söyleminin kullanıldığı belirlenmişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =