Savunma sanayi için dev hamle!Bayburt’ta yapılacak

 Bayburt  Organize  sanayi  Bölgesi’nde yüzde yüz yerli ve milli yatırımla balistik zırh üretimi gerçekleştirilecek.

haber7
0

Türkiye’nin savunma konusunda dışa bağımlılığını azaltmak ve kendi ihtiyaçlarını yerli ve milli kaynaklardan karşılamak üzere başlattığı hamlelere Bayburt da yüzde yüz yerli ve milli sermaye ile üretilecek balistik zırhla katkı sağlayacak.  Bayburt  Balistik ve  Savunma  adlı firma tarafından üretimi gerçekleştirilecek ürün için  Bayburt  OSB’de parsel tahsisi için mutabakat sağlandı.

Konuyla ilgili olarak Organize  sanayi  Bölgesi Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürüten Vali Ali Hamza Pehlivan’ı makamında ziyaret eden firma temsilcileri Levent Ayaz ve Hamit Yeşil proje hakkında bilgiler verdi. AR-GE çalışmaları tamamlanan yatırıma ilişkin projenin yüzde yüz yerli ve milli olması bakımından son derece önemli olduğunu belirten Vali Pehlivan , çalışmalara gereken desteği vereceklerini ifade etti. Vali Pehlivan bahse konu yatırım için yer tahsisinin gerçekleştirileceğini ve süreçle ilgili çalışmaların özenle takip edileceğini bildirdi.

Vali Pehlivan ziyaretleri vesilesiyle Ayaz ve Yeşil’e teşekkür ederek çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi. Firma temsilcileri Levent Ayaz ile Hamit Yeşil ise bu yatırım sürecine gösterdiği yakın ilgi ve sağladığı destekler dolayısıyla Vali Pehlivan’a teşekkürlerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =