SGK ve ILO arasında iş birliği protokolü imzalandı

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) üyesi ulusal paydaşların sosyal güvenlik sistemlerinin yönetimini güçlendirme ve kapasitelerini artırma hedefleri doğrultusunda  SGK  ile  ILO   arasında  iş  birliği  pr

haber7
0

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kurum Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı , Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından "Herkes İçin Sosyal Koruma Tabanları Küresel Programı" kapsamında Cenevre’de düzenlenen “Üçüncü Çok Paydaşlı Ortaklık Toplantısına” katıldı.

Toplantıda ,  ILO  üyesi ulusal paydaşların sosyal güvenlik sistemlerinin yönetimini güçlendirme ve kapasitelerini artırma hedefleri doğrultusunda  SGK  ile  ILO   arasında   işbirliği  protokolü imzalandı. Protokol , ILO’nun üye devletlere teknik desteği ile ilgili hükümler ve özellikle de "Güney-Güney ve Üçlü İş Birliği" mekanizmaları çerçevesinde  SGK  Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı ile  ILO  Politika Geliştirme Birimi Direktörü Deborah Greenfield tarafından imzalandı.

Düzenlenen imza töreninde , protokole bağlı iş  birliği  faaliyetlerinin detayları ile bu faaliyetlerin seçilmiş ülkelerde gerçekleştirilmesine ilişkin tarafların sorumluluklarının özel olarak oluşturulacak şartnamelerle belirlenmesine karar verildi.

Bu protokol , Türkiye’nin sosyal güvenlikteki başarı ve tecrübelerini başka ülkelerle paylaşma mutabakat zaptı niteliğinde bir protokol olarak değerlendiriliyor.

Sürdürülebilir kalkınma hedefine ulaşma çalışmalarının ve ILO’nun herkes için evrensel bir sosyal koruma tabanı sağlama programının güncellenmesi için önemli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =