Fransa'da skandal! Defnedilmesine izin verilmedi

Fransa’da Müslüman gencin Müslüman mezarlığına  Defnedilmesine   izin  verilmedi.

haber7
0

Fransa’da 2016 yılından beri kendisinden haber alınamayan Cathy Rehner’in eski sevgilisi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Ailesinin , ölmeden İslam’ı seçerek Sara ismini alan genç kızın doğduğu şehirdeki Müslüman mezarlığına gömülmesi isteğini ise  belediye  reddetti.

Cesedinin bulunması ile bir nebze teselli bulan aile , ceset kalıntılarını genç kızın doğduğu şehir , ülkenin güneyindeki Aubenas’da bulunan Müslüman mezarlığına defnetme girişiminde ise beklenmedik engellemeyle karşılaştı.

Aubenas Belediyesi , aileye defin işlemlerinin yapılamayacağını söyledi. Buna sebep olarak da defin için , vefatın  Aubenas  da gerçekleşmiş olması , ölen kişinin Aubenas’da yaşıyor olması ya da  Aubenas  da aile mezarlığının bulunmasının şart koşulduğu bildirildi. Ancak vefat eden sonradan İslam’ı seçen genç kızın Müslüman mezarlığına defnedilebilmesi için bu şartların hiçbirini taşımadığı ileri sürüldü.

Belediyenin öne sürdüğü şartlara tepki gösteren genç kızın annesi  Chantal Rehner  , kızının  Aubenas  da doğduğunu ve ömrünün büyük bir bölümünü bu şehirde geçirdiğini söyledi. Acılı kadın belediyenin tutumuna anlam veremediğini de kaydederken bu karar nedeniyle  belediye  Başkanı nın Müslümanlara karşı bir tutumunun olup olmadığı sorusunun da meşru hale geldiğini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =