Hakkari'de silah ve bomba ele geçirildi

HAKKARİ Jandarma Komutanlığı'nca Oğul köyü kırsalında yapılan arazi aramalarında çok sayıda  silah  ve  bomba  ile mühimmat  ele  geçirildi.

haber7
0

Hakkari Valiliği nden yapılan açıklamada , terör örgütü PKK/KCK ya yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında , merkez Oğul köyü kırsalında arama- tarama faaliyeti gerçekleştirildiği belirtildi. Çok sayıda  silah  ve  bomba  ile mühimmat  ele  geçirildiği belirtilen aramalarla ilgili şöyle denildi:

"İl Jandarma Komutanlığı görevlilerimizce PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında , Merkez Oğul Köyü kırsal alanında icra edilen arama tarama faaliyeti neticesinde , 1 AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği , 1 M-16 piyade tüfeği , 3 AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü , 3 M-16 piyade tüfeği şarjörü , 90 AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği , 60 M-16 piyade tüfeği fişeği , 7 anti-tank roketi , 6 sevk fişeği , 16 el bombası , 22 el bombası fünyesi ve 1 uyku tulumu  ele  geçirilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =