Tunceli şehitlerimiz memleketlerine uğurlandı

Tunceli'nin  Nazımiye  ilçesinde , teröristlere yönelik operasyonda olumsuz hava koşullarından etkilenerek şehit olan 2 asker için Elazığ'da tören düzenlendi.

haber7
0

Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca  Nazımiye  kırsalında terörist unsurlara yönelik gerçekleştirilen operasyon sırasında , olumsuz hava koşullarından etkilenerek hipotermi tanısıyla kaldırıldıkları  Tunceli  Devlet Hastanesi nde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen ve Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel in cenazeleri törenin yapıldığı  Elazığ  Havalimanı na getirildi.

Şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları , meslektaşlarının omuzlarında katafalka konuldu , öz geçmişleri okundu , saygı duruşunda bulunuldu.  Elazığ  Müftüsü Yusuf Sarıkaya şehitler için dua etti.  Tunceli  Valisi Tuncay Sonel , dün akşam saatlerinde , kahraman askerlerin teröristlerle mücadele operasyonu esnasında olumsuz hava koşullarından etkilendiklerini belirtti. Havanın kısmen düzelmesiyle operasyon bölgesindeki timin kent merkezine getirildiğini ve soğuktan etkilenerek hastaneye kaldırılan 2 kahraman askerin yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadığını kaydeden Sonel , bunun üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Vali Sonel , şöyle konuştu:

"Hem yurt içinde hem yurt dışında , Türkiye nin çeşitli yörelerinde ve  Tunceli  de teröristle mücadelede destanlar yazıldı. Hakikaten kahramanlarımız , kahraman güvenlik güçlerimiz , jandarmamız , polisimiz , askerlerimiz bu hain teröristlerin tek tek üstesinden geliyor. Adeta fare gibi dağlarda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =