CIA Başkanı ses kaydını Fidan'ın yanında dinledi

Türkiye'yi ziyaret ettikten sonra ABD'ye dönen ve Kaşıkçı cinayetinin detaylarına ilişkin Türk istihbarat birimlerinden çok önemli bilgiler alan  CIA   Başkanı  Gina  Haspel  , kendisine sunulan ettiği bilgiler

haber7
0

İstanbul daki Suudi Başkonsolosluğu nda vahşi bir cinayete kurban giden Cemal Kaşıkçı olayı için ABD  Başkanı  Trump ın talimatıyla Türkiye ye gelen  CIA   Başkanı  Gina  Haspel  in Ankara ve İstanbul temaslarına dair detaylar netleşti.

Haspel , Türkiye de ilk olarak Ankara daki ABD Büyükelçiği ne geçti. Burada FBI ve  CIA  nın ofis başkanlarından brifing alan  Haspel  daha sonra Milli İstihbarat Teşkilatı  Başkanı  Hakan  Fidan  ile bir araya geldi.

 

 

CIA BAŞKANINDAN TÜRKÇE ESPRİLER

CIA nın başına geçmeden önce farklı ülkelerde önemli görevler üstlenen  CIA   Başkanı   Haspel  in 1 numaralı koltuğu oturmadan önceki en önemli duraklarından biri de Türkiye ydi. 2000 yılında  CIA  nın Ankara merkezinde istasyon şef yardımcısı olan  Haspel  , İstanbul da da uzun yıllar kalmıştı.

Bu dönemde çok iyi derecede Türkçe konuşmayı öğrenen  Haspel  in Ankara ve İstanbul da Türk istihbarat yetkilileriyle yaptığı görüşmelerde de Türkçe espriler yaptığı ve bazı soruları yine Türkçe olarak yönelttiği öğrenildi.

KAYDI DİNLEYİP TRUMP A BİLGİ VERDİ

Haspel ayağının tozuyla döndüğü ülkesinde Başkan Trump a  CIA  tarafından her sabah verilen günlük bilgilendirmede Kaşıkçı konusunu ilk sırada anlattı.

Haspel in Hakan  Fidan  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =