Yüksekova'da 2 köy sel suları altında kaldı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Kadıköy ve Adaklı köylerinde etkili olan şiddetli yağış , sele neden oldu. 150 haneli Kadıköy'de yaklaşık 100 ev tahliye edilirken , Adaklı köyünde ise dere kena

haber7
0

Yüksekova ve çevresinde 2 gündür etkili olan yağmur , ilçeye yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan 150 haneli Kadıköy ve yaklaşık 100 haneli Adaklı köylerinde  sel  felaketinin yaşanmasına neden oldu.

Aniden bastıran yağmurun ardından gelen  sel   suları  , Kadıköy köyünde birçok evi sular  altında  bıraktı.

Sel sularının giderek artması üzerine de yaklaşık 100 hane , evlerini boşaltmak zorunda kaldı. Kadıköy e yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan Adaklı köyünde de  sel  nedeniyle benzer manzaralar yaşandı.

Köyün içerisinden geçen Çemine Deresi ,  sel   suları  yüzünden taştı. Burada ise dere kenarında yaşayan birçok vatandaş evlerini boşaltarak daha güvenli noktalarda bulunan yakınlarının evlerine sığındı. Kadıköy ve Adaklı köylerinde yaşanan  sel  felaketini ardından  Hakkari  İl Özel İdaresi ne bağlı  Yüksekova  Şantiye Şefliği ile belediye ekipleri bölgeye sevk edildi. İş makinaları  sel  sularının evlere zarar vermemesi için yoğun bir çalışma yürütürken , köylüler de gelen ekiplere yardım etti. Bölgedeki  ise yağış sürüyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =