Daha açılmadan hepsini satın aldılar

29 Ekim'de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından ilk etabının açılışının yapılacağı  İstanbul Yeni Havalimanı  uyanık girişimcileri de harekete geçirdi. Resmi açılış öncesi İstanbul Yeni Havalimanı&rsq

haber7
0

Birçok "uyanık" girişimcinin , ünlü kişi ve markaların adına  domain  hesapları , sahiplerinden önce alarak , bu yöntemle hatırı sayılır gelir elde ettikleri tahmin ediliyor.  domain  adlarının gerçek sahipleriyle , "uyanık" girişimci arasında ,  domain  sahipliği konusunda davalar devam ediyor.

Alan adlarını toplamaya başladılar

Söz konusu "uyanık" girişimcilerin hedefindeki yeni yer ise  İstanbul Yeni Havalimanı  oldu. Resmi açılışı 29 Ekim’de yapılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışına günler kala , dev merkezin adının ne olacağı merak edilirken , "uyanık" girişimciler sosyal medyada paylaşılan isim tahminlerine dayalı alan adlarını toplamaya başladı.

İsminin açıklanması bekleniyor

Domain sorgulama portallarındaki verilere göre , özellikle bu yıl  İstanbul Yeni Havalimanı  ile ilgili isim tahminleri konusunda  domain  satışlarında patlama yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi açılışta havalimanın ismini açıklaması bekleniyor.

Sosyal medya forumlarında ise yeni havalimanına verilecek isim tahminleri de yapılmaya devam ediliyor. O isimlerden bazıları ise şöyle:

"İstanbul Büyük Havalimanı , Hezarfen Ahmet Çelebi , Abdülhamit Han , Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî , Fatih Sultan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =