20 günlük eşi onu son kez böyle uğurladı!

Mardin'de PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada  şehit  olan Jandarma Uzman Onbaşı Muhammet Çoban , memleketi Çorum'da düzenlenen törenin ardından , gözyaşlarıyla toprağa verildi.

haber7
0

Askeri kamuflaj desenli kıyafet giyen Muazzez Çoban , 20 günlük  şehit  eşini fotoğrafına asker selamı vererek uğurladı. Şehit eşinin boynundaki kolyede asker künyesi ve alyans yüzük bulunması ise dikkat çekti. 

Şehit Jandarma Uzman Onbaşı  Muhammet Çoban ın (25) ,  cenazesi ilk olarak Bahçelievler Mahallesi Bahabey Caddesi üzerindeki ablası İlknur Çalış ın evinin önüne getirildi. Burada yakınlarından helallik alınıp , dua edildi. Şehit Uzman Onbaşı  Muhammet Çoban  ın cenazesi , daha sonra konvoy eşliğinde Akşemseddin Camii’ne götürüldü. Burada şehidin 20 gün önce evlendiği  eşi  Muazzez Çoban , tabuta sarılıp fotoğrafını öptü. Muazzez Çoban ,  şehit  eşinin fotoğrafına asker selamı vererek uzun uzun baktı. Askeri kamuflaj desenli kıyafet giyen Muazzez Çoban ın boynundaki kolyede asker künyesi ve alyans yüzük bulunması ise dikkat çekti. Şehit  eşi  Muazzez Çoban , tabut başında ağlayan yakınlarına , "Ağlamayın. Hainleri sevindirmeyin. Dik durun. Muhammedim ben söz verdim dik duruyorum" dedi. 

Acılı anne Aysel Sabuncuoğlu da  şehit  oğlunun tabutuna sarılıp gözyaşı döktü. Şehidin ablası İlknur Çalış ile kızı Hazal Çalış da tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Asker beresi takan Hazal Çalış dayısının tabutuna sarılıp öptü. Baba Dursun Çoban da oğlunun tabutu başında dua edip , taziyeleri kabul etti. 

Şehit ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =