Çukurca'da halk ve asker birlikte halay çekti

Kuzey Irak’ın sıfır noktasında bulunan Hakkari’nin Çukurca ilçesinde güvenlik güçleriyle vatandaşlar  birlikte  aynı sofrada yemek yiyerek daha sonra  halay  çekip misket oyunu oynadılar.

haber7
0

 

Çukurca Kaymakamlığı ve belediye başkanlığının katkıları ile düzenlenen programa Kaymakam Temel Ayca , Emniyet Müdürü Oktay Kapsız , Çukurca Jandarma Tabur Komutanı Ahmet Akdağ , İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Bilgihan Özkuzanoğlu , İlçe Milli Eğitim Müdürü Ceyhan Doğan , Hakkari Belediye Başkanlığı Kültür ve Sanat İşleri Müdürü Ayhan Tunç , sanatçı Aydın Aydın , Reng-i  Hakkari  Grubu , STK temsilcileri ile çok sayıda ilçe sakini katıldı. Davetlilere yer sofrasında Çukurca’nın yöresel yemeği Tırşık ikramı yapıldı. Kaymakam Ayca ve beraberindeki protokol üyeleri ile  güvenlik güçleri  , birbirleri ile ekmeklerini paylaştıktan sonra aynı sofrada yemek yediler. 

Yemek sonrası  güvenlik güçleri  ile ilçe sakinleri kol kola girerek davul zurna eşliğinde  halay  çektiler. İlçe sakinleri ve  güvenlik güçleri  , daha sonra sanatçıların seslendirdiği türküler ve çalınan oyun havaları eşliğinde karşılıklı misket oyunu oynadı. 

Burada konuşan  Çukurca  Kaymakamı Temel Ayca , Çukurca’nın muhteşem doğası ve coğrafyası ile Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri olduğunu söyledi.  Çukurca  ilçesinin misafirperver olduğunu ifade eden Kaymakam Ayca , burada görev yapmaktan dolayı çok şanslı olduğunu belirtti. “Bir lokma ekmeğimizi  birlikte  paylaşalım” programının ardından TRTKurdi canlı olarak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =