Herkeste 2 onda 5 tane var!

Kendi böbrekleri fonksiyonunu kaybedince 2 kez nakil yapılan ancak bu organların da işlevini yitirmesi sonucu yeniden diyalize girmeye başlayan 38 yaşındaki Kenan Kılıç , eşinden aldığı beşinci böbrekle yeniden hayata tutun

haber7
0

Afyon un Bolvadin ilçesi Derekarabağ köyünde yaşayan Kenan Kılıç a 9 yaşındayken Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde  böbrek  yetmezliği teşhisi konuldu. 

Doktorların  böbrek  nakli olması gerektiğini belirtmesi üzerine  Kılıç ın annesi Ayşe Dudu Kılıç , gönüllü oldu. Burada gerçekleştirilen nakille  sağlığına kavuşan Kılıç ın mutluluğu 7 yıl sürdü.

Annesinden aldığı böbreğin işlevini kaybetmesi üzerine Kılıç bir süre  ilaç tedavisi gördü , ayrıca ikinci nakil için de araştırmaya başladı. 

Kılıç , ikinci böbreğini de babası Hüseyin Kılıç tan alarak 12 yıl  sağlıklı bir hayat sürdü. Hastalık ve ilaçların etkisiyle vücudu yorgun düşen  Kılıç ın bu böbreği de 1 yıl önce iflas etti.

Rahatsızlığı nedeniyle hayatı hastanelerde geçen Kılıç , üçüncü kez  organ nakli olmak için eşi Hazar Kılıç a danıştı. 

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesine başvuran Kılıç a bir yıldır  beklediği mutlu haber hayat arkadaşından geldi. 

Tahlil sonuçlarının olumlu çıkması üzerine eşinin böbreği , PAÜ de yapılan başarılı ameliyatla Kılıç ın karın içerisinde oluşturulan boşluğuna nakledildi. 

"ARTIK KENDİMDE BİR AĞIRLIK HİSSEDİYORUM" 

Kılıç , AA muhabirine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =