Komşudan Türkiye'ye karşı skandal bir hamle daha!

Hain darbe girişimi sonrasında 4 bini aşkın FETÖ mensubuna kucak açan ve 8 firari FETÖ’cü darbeciye siyasi oturum hakkı tanıyan Yunan Adalet ve İçişleri Bakanlıkları'nın yeni bir  skandal  karara imza atmak

haber7
0

Atina Büyükelçiliği Müsteşarı Haluk Sipahioğlu nun 1994 yılında şehit edilmesi ve  Atina  Büyükelçiliği Müsteşarı Deniz Bölükbaşı na 1991 yılında suikast düzenlenmesi hadiselerine aktif olarak katılmış olan 17 Kasım terör örgütü üyesi  Savvas Ksiros  un serbest kalması için ön hazırlıkların başlatıldığı öğrenildi.

Habertürk te yer alana habere göre , Türkiye ye  karşı  eylemlere kalkışan terör örgütleri  PKK  , DHKP-C ve  FETÖ  ye kucak açan ve üyelerinin ülke genelinde serbest dolaşımına izin veren Yunan Adalet bakanlığı makamları , şimdi de bir diplomatımızı şehit eden ve bir diplomatımıza da suikast düzenleyen 17 Kasım terör örgütüne katılmaktan beş kez müebbet hapse mahkum edilmiş bulunan  Savvas Ksiros  un şartlı tahliye başvurusunu işleme aldığı öğrenildi.

 

 

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgilere göre , Ksiros un avukatlarının tahliye talebinde Ceza Kanunu nun 110A sayılı maddesine atıfta bulunulduğu ,  daha  önce aynı terör örgütü üyesi Aristidis Floros un da benzer bir başvurusunun olduğu öğrenildi.

Terörist  Savvas Ksiros  , başvurusunda yaşadığı sağlık problemlerine atıfta bulunuyor. Diplomatik kaynaklar , Ksiros un yüzde 98 oranında engelli olduğunu ve KEPA (Engellilik Belgelendirme Merkezi) tarafından sağlanan bir belge ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =