Sena Nur Çelik: Müslüman kadınları hedef alıyorlar

 Ak Parti   Antalya   Milletvekili   Sena   Nur   Çelik  , Avrupa'da müslümanlara yönelik  İslam  karşıtı saldırıların yanı sıra , aşırı sağcıların işi bir adım daha ileri götürerek  Müslüman   kadınları  hede

haber7
0

Avrupa Konseyi ,  İslam  karşıtı kararlar almaya devam ederken , Parlamenterler Meclisi nde onay alan skandal  İslam  düşmanlığı içeren tasarıya Türk heyetinden tepki geldi.

Ak Parti  Antalya   Milletvekili   Sena   Nur  Çelik , müslümanların yaşadığı ayrımcılığa dikkat çekti.

 

 

Müslüman kadınların inançları nedeniyle  hedef  alındığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

"Avrupa ülkelerindeki birçok müslüman kadın , İslamofobi ve diğer konularda ilk  hedef  haline geliyor.  kadınlar  kıyafetlerinden dolayı ayrımcılığa uğruyor. Bu konuda düşünmemiz gerekiyor. Aşırı sağcıların saldırılarının durdurulması gerekiyor."

Avrupa ülkelerine mültecilere yaklaşım konusunda Türkiye yi örnek gösteren Çelik sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sağcı grupların saldırıları üzerinde düşünmeliyiz. Mültecilerin saldırlara uğramasını önlemeliyiz. Birçok Avrupa ülkesinin popülist uygulamaları , mültecilerin entegrasyonuna engel oluyor. Çünkü mültecilerin dini ve kültürel farklılıkları var. Bizim Türkiye de bu konudaki başarımız mülteciler arasındaki kültürel ve sosyal farklılıkları göz ardı etmiyor oluşumuzdan geliyor."

Ak Parti  Antalya   Milletvekili   Sena   Nur  Çelik , Türkiye de 4 milyon mülteci yaşadığını belirtti.

Mültecilerin topluma kazandırılması için atılan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =