İlkokul, lise, üniversite kaybolan diploma nasıl bulunur? Nereden çıkarılır?

Herhangi bir okulda eğitim-öğrenim hayatını tamamlayan kişilerin yöneldiği hususlardan bir tanesi de çeşitli sebeplerden ötürü  kaybolan  ilkokul ,  lise  yahut  üniversite  diploması olmaktadır. Kurumlar tarafından

haber7
0

Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak herhangi bir zaman diliminde mezuniyet diploması belgenizi kaybetmiş olabilirsiniz. Bu problemi yaşayan ilkokul ,  lise  ve üniversite mezunu öğrencilere yönelik  kaybolan  diplomanın  nasıl  bulunabileceğine ve konuya dair neler yapabileceğinize yönelik imdadınıza yetişecek çözüm önerilerini aşamalar halinde oluşturduk. Peki , mezuniyetin tamamlandığı kuruma göre şartları değişkenlik arz edebilen ilkokul ,  lise  , üniversite  kaybolan   diploma   nasıl  bulunur? Eğitim ve öğrenim kurumları tarafından eğitimin bitirilmesiyle birlikte öğrencilere verilen resmi belge olan  diploma   Nereden  çıkarılır?   Diplomam kayboldu , yenisini  nasıl  ve  Nereden  çıkarırım şeklinde merak ettikleri ve akıllarını kurcaladıkları bu soruya yanıt niteliğinde  kaybolan   diploma  ile ilgili önemli ayrıntılara haberimizden erişebilirsiniz. 

DİPLOMAM KAYBOLDU , YENİSİNİ NASIL VE  Nereden  ÇIKARIRIM?

İlk etapta ilkokul , ortaokul yahut liseden mezuniyetinizi tamamlamanızın ardından aldığınız diplomayı kaybettiğinizde , mezun edildiğiniz eğitim kurumunu ziyaret ederek , diplomanızın kaybolduğunu belirterek , tekrardan  diploma  çıkartmak istediğinizi yazılı bir dilekçe ile bildirmeniz lazım gelmektedir.

Fakat , dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır ki; kaybolması halinde yeniden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =