Bakan Kurum açıkladı! Başvuru sayısı 6,3 milyon

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , "İmar Barışı'na bugüne kadar Türkiye'de yaklaşık 6 ,3  milyon  vatandaşımız başvurdu ve bedeli de 4 ,1 milyar lira" dedi.  Bakan   Kurum  ayrıca son dönemde fahiş fiya

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  çeşitli proje gezileri ve ziyaretler için bugün sabah saatlerinde hava yolu ile Sivas a geldi.  Bakan   Kurum  u Nuri Demirağ Havalimanı nda Sivas Valisi Davut Gül , AK Parti milletvekilleri İsmet Yılmaz , Habip Soluk , Belediye Başkanı Sami Aydın ile  Kurum  müdürleri karşıladı.  Bakan   Kurum  il olarak Sivas Valiliği ni ziyaret ederek burada Şeref Defteri ni imzaladı.  Kurum  , daha sonra Belediye Başkanlığı nı ziyaret etti.  Bakan   Kurum  burada Belediye Başkanı Sami Aydın dan projeler hakkında bilgi aldı.

İMARI BARIŞI NA YAKLAŞIK 6 ,3 MİLYON VATANDAŞIMIZ BAŞVURDU

Burada açıklamalarda bulunan  Bakan   Kurum  İmar Barışı nda bu zamana kadar Türkiye deki  Başvuru   sayısı  ve elde edilen gelir hakkında bilgi verdi.  Bakan   Kurum  , "İmar Barışı na bugüne kadar Türkiye de yaklaşık 6 ,3  milyon  vatandaşımız başvurdu ve bedeli de 4 ,1 milyar lira. Sivas taki başvurumuz 37 bin 403 adet. 5 bin vatandaşımız da Yapı Kayıt Belgesi almış durumda. Bunun karşılığında da 16  milyon  lira bedel yatırıldı" dedi.

Bir basın mensubunun , İmar Barışı için 31 Ekim de sona erecek  Başvuru  süresinin uzatılması ile ilgili sorusu üzerine  Bakan   Kurum  , "Şu anda bir uzatma düşüncemiz yok. 31 Ekim de tekrar değerlendireceğiz" cevabını verdi.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =