ABD ordusundan yeni hamle: Göçmen tasfiyesi!

 ABD  ordusunun bir yıl içinde 500'den fazla göçmen askeri işten çıkardığı bildirildi.

haber7
0

Associated Press (AP) ajansı ,  ABD  ordusunun , geçen 1 yıl boyunca , dünya genelinde ana dilleri ya da tıbbi becerileri gibi nedenlerle orduya alınan ve hizmetleri karşılığında vatandaşlık işlemlerinin hızlandırılması sözü verilen 500 den fazla  göçmen  askeri işten çıkardığını ortaya koydu.

MAVNI adı verilen bir askere alma programı kapsamında , orduda göreve alınarak vatandaşlığa geçmelerinin yolu açılan göçmenlerden toplamda ne kadarının görevine son verildiği bilinmiyor.

502 GÖÇMEN ORDUDAN ÇIKARILDI

Ordu tarafından geçen ay bir bölge mahkemesine sunulan listede , 2017 nin temmuz ayından 2018 in temmuz ayına kadar , söz konusu program kapsamında işe alınan 502 göçmenin ordudan çıkarıldığı belirtildi.

AP in talebi üzerine bu hafta ifşa edilen listede , bu kişilerden üçte ikisini ordudan çıkarma nedeni olarak "askere kaydolmayı reddetmeleri" gösterildi.

ASKERE KAYDOLMAYI REDDETTİLER , BİZ ÇIKARMADIK

Savunma Bakanlığına ait bir internet sitesinde yayınlanan listeye göre , göçmenlerin ordudan çıkarılmaları için askere kaydolmayı reddetmelerinin yanı sıra giriş seviyesi performanslarının vasatın altında olması ya da güvenlik taramalarının olumsuz olması gibi nedenler ortaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =