Korkutan olay! Vatandaşlar sokağa döküldü

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde , kolonlarında hasar saptanan 5 katlı apartman , yıkılma tehlikesine karşı tahliye edildi. Binanın yanındaki bir apartman ile arkasındaki kız öğrenci yurdu da güvenlik amacıyla boşaltıld

haber7
0

Görükle Mahallesi nde Erocak Sitesi içinde bulunan Sibel Apartmanı nda oturan askere gidecek gencin evinde toplananlardan bazıları , binadan çıtırtı sesi geldiğini fark etti. Asker uğurlaması için eve gelen gencin yakınlarından inşaat firması sahibi Emin Korkmaz , bodruma inerek kolonları kontrol etti. Binanın iki taşıyıcı kolonunda oluşan derin çatlak ve kırılmaları fark eden Korkmaz ,  bina  sakinlerini uyararak evlerini boşaltmalarını istedi. 11 dairenin bulunduğu  bina  kısa sürede boşaltılarak , polis ve itfaiyeye haber verildi. Gelen itfaiye ekipleri , binada kalan Maya adlı köpeği merdivenli araçla eve girerek kurtardı.

ÇEVRESİNDEKİ İKİ BİNA DA BOŞALTILDI

Ekipler , yıkılma tehlikesi bulunan binanın yanındaki apartman ile arkasındaki kız öğrenci yurdunu da güvenlik amacıyla tahliye etti. Kolonlarında hasar saptanan binanın çevresinde güvenlik önlemi alındı. Binanın önünden geçen yol ulaşıma kapatıldı.

ÇATIRTI SESİ GELDİ

Kolonlardaki hasarı fark eden inşaat firması sahibi Emin Korkmaz , binada oturan askere gidecek kuzenini uğurlamak için evine geldiğini söyleyerek şöyle konuştu:

"Binadan çatırtı sesleri geldiğini söyledi arkadaşlar. İndim , baktım kolonların kırıldığını , taşıyıcı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =