ABD'yi kana bulayacaktı! 100 kiloluk bombayla...

ABD'de 6 Kasım'da yapılacak ara seçimlerde yüz  kiloluk   bombayla  katliam yapma hazırlığında olduğu öne sürülen bir kişi , New York'ta yakalandı.

haber7
0

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı nın hazırladığı dosya üzerine çarşamba günü yapılan operasyonla yakalanan 56 yaşındaki Paul Rosenfeld in , seçim günü , başkent Washington da Kongre Binası ile Washington Anıtı arasında yer alan turistik alana , hazırladığı yüz  kiloluk   bombayla  intihar eylemi düzenleme hazırlığında öne sürüldü. Rosenfeld in evine baskın düzenleyen FBI elemanları , evin bodrum katında  bomba  yapımında kullandığı iddia edilen maddeler ele geçirdi. Ayrıca patlamaya hazır yüz  kiloluk  bir bombanın da evinin bodrum katında bulunduğu ve FBI  bomba  uzmanları tarafından patlayıcının etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten New York Güney Bölgesi Başsavcılığı , Rosenfeld in kamu görevlilerinin atama ya da seçimle değil rastgele belirlenmesini savunan siyasi ideallerine dikkat çekmek için bu bombalı eylemi gerçekleştirmeyi planladığını açıkladı.

 

 

FBI Direktör Yardımcısı William F. Sweeney Jr. , "Rosenfeld , kendi radikal siyasi inançlarına dikkat çekmek için hazırladığı bombayı patlatıp kendisini ve masum insanları öldürmeyi planladı. Patlama sonucunda masum insanlar ölebilirdi. Neyse ki kolluk kuvvetlerinin başarılı çalışmalarıyla bu plan engellendi" diye konuştu. Başsavcılığın , Rosenfeld hakkında hazırladığı iddianameye göre , geçtiğimiz ağustos ve eylül ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =