Başkan açıkladı! 'CAS'a gidiyoruz'

 Galatasaray  Başkanı  Mustafa Cengiz  ,  UEFA  ile yapılan görüşme ile ilgili havaalanında açıklama yaptı.

haber7
0

Galatasaray Kulübü Başkanı  Mustafa Cengiz  ,  UEFA  Başkanı Aleksander Ceferin ve kurullarıyla yaptıkları toplantının Türk futbolu ve  Galatasaray  için çok olumlu geçtiğini belirterek , "UEFA ya tekrar tekrar mali durumumuzu anlattık. Türk futbolu ve  Galatasaray  için olumlu bir karar çıkacağını düşünüyorum" dedi.

Cengiz , Türkiye ye geri döndükten sonra havaalanında da açıklamalarda bulundu ve  CAS  a başvuırulacağını açıkladı.

 

 

UEFA nın yeniden gözden geçirme kararına karşı olduklarını belirten Cengiz , "Bir  CAS  durumu var.  CAS  a gitme nedenimiz hakkımızda alınan bir karar değil , sebebi yeniden gözden geçirmeye gerek olmadığı şeklinde. Onların sebebi , geçmiş yıllardaki 142 milyon euroluk zararın göz ardı edildiği iddiası. Biz hikaye okumuyoruz , masal da okumuyoruz. Realiteler bunlar. Yeniden gözden geçirmeye gerek olmadığını düşünüyoruz. Biz bununla vakit kaybetmek istemiyoruz.  CAS  bir süreç , bilinçli yapıyoruz bunu.  UEFA  ya bir tepkimiz yok" ifadelerini kullandı.

"CEFERIN TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÜZGÜN"

Ceferin ile yaptıkları görüşmede EURO2024 ü de konuştuklarını belirten yönetici , "Bize men cezası da verebilirler , böyle bir yetkileri var. Yeniden gözden geçirme kararından rahatsız olduk. Ceferin ile dostane şeyler konuştuk , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =