ABD'den sonra İsrail de F-35 uçuşlarını durdurdu

ABD'nin tüm  F-35  savaş uçaklarının uçuşunu askıya almasının ardından  İsrail  de elindeki aynı tipteki uçakların  uçuşlarını  durdurma kararı aldı.

haber7
0

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada , "İsrail Hava Kuvvetlerinin tüm testler tamamlanıncaya kadar elindeki F-35I tipi savaş uçaklarının uçuşlarını askıya aldığı" duyuruldu.

"BİZİM ELİMİZDEKİLER F-35I"

 ABD nin Güney Carolina eyaletinde 28 Eylül de düşen savaş uçağının F-35B tipi olduğuna işaret edilen açıklamada ,  İsrail  in elindekilerin ise F-35I olduğu hatırlatıldı.

TESTLER GÜNLERCE SÜREBİLİR

İsrail Hava Kuvvetleri envanterindeki F-35I tipi uçaklarda şimdiye kadar herhangi bir teknik  arıza  rapor edilmediği ifade edilirken , yapılacak testlerin günlerce sürebileceği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca ,  İsrail  ordusunun herhangi bir operasyonda ihtiyaç duyması halinde  F-35  lerin tam kapasiteyle göreve hazır olduğu belirtildi.

ABD DE DURDURMUŞTU

ABD Savunma Bakanlığı , geçen ay Güney Carolina eyaletinde bir F-35B tipi savaş uçağının düşmesi sonrası bugün dünya genelinde tüm  F-35  uçuşlarını durdurma kararı almıştı.

İSRAİL E TESLİM EDİLEN  F-35  SAYISI 12

ABD den 50 adet  F-35  sipariş eden  İsrail  , şimdiye kadar 12 tanesini teslim aldı. 

İsrail ordusu mayıs ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =