Trump açıkladı: Onu kovmayacağım

ABD Başkanı Donald  Trump  , Amerikan Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ı kendisini hayal kırıklığına uğratmasına karşın görevden almayacağını söyledi.

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  , göreve geldiğinden bu yana 6 kez faiz artıran  Fed  i hedef alan  açıklamalarına devam ediyor.

New York borsasında son günlerde yaşanan sert kayıplardan  Fed  i  sorumlu tutan  Trump  , "Bunun ,  Fed  den ve faiz oranlarından kaynaklanan bir düzeltme olduğunu düşünüyorum." dedi.

 

Trump , ayrıca  Fed  Başkanlığına atadığı Jerome Powell ı çok "katı" olmakla itham ederken , bankanın faiz artırımlarına devam ederek hata yaptığını savundu.

ONU KOVMAYACAĞIM   Güçlü doların Amerikan şirketlerinin işini zorlaştırdığını vurgulayan   Trump  ,  Fed  Başkanı Powell ı kovmayı düşünüp düşünmediği sorusuna "Hayır.  Onu  kovmayacağım. Sadece hayal kırıklığı yaşıyorum." yanıtını verdi.   Başkan  Trump  dün de  Fed  i eleştirirken "Fed in yanlış yaptığını  düşünüyorum. Piyasalar çok sıkı.  Fed  kafayı yedi." ifadesini kullanmıştı.  New York borsasında deprem   New York borsası , çarşamba günü son dönemlerin en kötü performansını gösterirken , Nasdaq Teknoloji Endeksi yüzde 4 ün üzerinde düşüşle son 2 yılın , Dow Jones ve Standard & Poor s 500 endeksleri ise sırasıyla yüzde 3 ,15 ve yüzde 3 ,29 azalışla son 8 ayın en büyük kayıplarını vermişti.   Dow Jones ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =