FORD'un yeni yüzü! Görünümüyle oldukça iddialı

Otomobil sayfamızın bu haftaki konuğu 15 yıllık geçmişiyle genç ve dinamik bir model olan  FORD  ECOSPORT oldu.

haber7
0

Serkan Saraç/Haber7

15 yıllık geçmişiyle genç ve dinamik bir model olan  FORD  ECOSPORT , mart ayından itibaren Türkiye piyasasına giriş yaptı. Dışarıdan bakıldığında aile büyükleri KUGA ve EDGE’den tasarım örnekleri alan genç arkadaş ,  yeni  görünümüyle oldukça iddialı. B SINIFI kompakt suv olarak ülkemize gelen ECOSPORT , 2 farklı motor seçeneğiyle satılacak. ( 1.0 litre benzinli , 1.5 litre Dizel)

 

TASARIM

Özellikle ön tasarımda , abisi EDGE benzeri bir ön yüz kullanan model , tarzını burada ön plana çıkarmayı başlıyor. ST- line donanımda , FORD’un performans karakterini yansıtan tampon yapısı , siyah renkli tavan çıtası ve 18 inç koyu renkli alaşımlı jantlar oldukça dikkat çekici. İç mekanda ise , şeritli dikiş detaylı parçalı deri koltuklar , deri kaplamalı el freni ve vites topuzu , ST-Line marşpiyel ve alaşımlı pedallar yer alıyor.

İçeride 8 inçlik ekran , görünümüyle ve kullanım pratikliğiyle gayet başarılı. Apple Carplay ve Androit oto uyumlu olması , ekranı daha başarılı kılıyor. SYNC3 teknolojisi de cabası. Sesli komutlar anlık yanıt verebiliyor. İçeride dikkatimizi çeken bir diğer teknoloji de koltuk ısıtıcılar oldu. Sınıfına oranla oldukça iddialı. Koltukların süspansiyonla birlikte konfora ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =