Emeklilikte yaşa takılanlara müjde! Teklif verildi

 EYT  ile ilgili bir hamle de MHP'den geldi. MHP İstanbul Milletvekili  Arzu Erdem   EYT  için  kanun  teklifi verdi. Erdem TBMM'de "Emeklilikte  yaşa  takılanlarla ilgili  kanun  tekliflerimizi verdik. Türk milletinin nerede sorunu vars

haber7
0

Milyonlarca emekli adayının heyecanla beklediği  Emeklilikte   yaşa  takılanlar için sevindirici haber geldi.

MHP İstanbul Milletvekili  Arzu Erdem  ,  EYT  için  kanun  tekliflerini verdiklerini konuyla ilgili bir mağduriyet var ise ellerinden gelen çalışmayı yapacaklarını bildirirken , teklifin komisyona girdiği görüldü.

 

 

Konuyla ilgili yaşanan gelişme milyonlarca emekli adayını heyecanlandırdı.

Yaşı doldurduğu halde prim eksiği olanlara emekli olmanın yolu açılıyor

Yaşı doldurmuş ancak prim günü eksiği olanlara emekli olma imkanı sağlanıyor. Belli bir yaşın üstünde olan vatandaşlar , eksik primlerini borçlanıp emekli olabilecek. Yapılandırma kanunuyla geçmişe dönük borçlanan Bağ-Kur lulara yaş , yıl ve prim şartını yerine getirmeleri halinde emekli olabilme fırsatı verilmişti. Şimdi SGK lılar için de aynı imkanın sağlanması gündemde. Daha önceden bu konuyla ilgili bir müjde verilmişti. Düzenleme çıkarsa emeklilik yaşını doldurduğu halde çeşitli sebeplerle işsiz kalıp prim miktarını dolduramayan , iş bulup çalışamayan daha doğrusu yaşı ilerlediği için iş verilmeyen 100 bin kişiye emekli olmanın yolu açılacak.

Meclis e gelecek

Konuyla ilgili çalışmanın tamamlanıp kısa süre ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =