İnternetiniz kesilebilir! 48 saatlik güncelleme...

İnternet altyapısına yönelik tehditlerin artması nedeniyle İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) , kritik bir adım attı. Şifreleme anahtarlarında yapılan değişiklik nedeniyle 48 saat içinde  internet  bağlantınız ke

haber7
0

Dünya çapında  internet  kullanıcılarının bağlantılarının ,  alan  sunucuları ve altyapıda yapılacak kontroller sebebiyle , çeşitli kesintilerle karşılaşacağı belirtildi.

Alan adları ve  internet  protokolü (IP) adreslerinin kayıtlarının tutulmasından sorumlu kuruluş olan İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) ,  alan  adı sistemini (DNS) ve  internet  adres defterlerini korumaya yardımcı olan  şifreleme  anahtarlarını değiştirecek.

 

 

Bu işlemin daha güvenli ve kararlı bir DNS altyapısı sağlamak için önemli olduğuna dikkat çeken kurum , yaptığı açıklamada , Ağ operatörleri veya  internet  servis sağlayıcıları , bu değişiklik için hazırlanmamışsa , bu durumdan bazı  internet  kullanıcıları etkilenebilir. Ancak , bu etki uygun sistem güvenlik uzantılarını etkinleştirerek önlenebilir” denildi.

Rusya merkezli veri analitiği kuruluşu Mobile Research Group’un uman analisti Eldar Murtazin , önümüzdeki 48 saat içerisinde  internet  kullanıcılarının bazı sorunlar yaşayabileceğini söyledi. Analiste göre kullanıcılar , bazı  internet  sitelerini açamama veya düşük  internet  hızları gibi problemler yaşayabilir.

ANA DEĞİLİKLİK YAPILDI , KORKACAK BİR ŞEY YOK

ICANN tarafından başlatılan testlerde ,  şifreleme  anahtarlarının değişimi sırasında bazı küçük ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =