15.İmam Hatipliler Kurultayı Manavgat'ta yapılacak

Bu sene 15.si düzenlenecek olan Önder İmam  Hatipliler  Derneği  Kurultayı  , Karaman Önder ve  Manavgat  Önder'in ev sahipliğinde Karaman Belediyesin katkılarıyla Manavgatta gerçekleşecek.

haber7
0

Türkiye genelinde 550 Derneğin Başkan ve başkan vekili düzeyinde gerçekleşecek kurultay’a Bakanlar , Milletvekilleri , Diyanet İşleri Başkanı; Vali , Büyükşehir Belediye Başkanı , Milli Eğitim Müdürü ve çok sayıda Bürokrat katılacak.

13-14 Ekim  tarihlerinde Manavgatta  yapılacak  kurultayda bu sene “bilgi ve hikmetle” teması üzerinde durulacak. Ayrıca özellikle şu konularda görüş bildirilecek “İmam Hatip okullarının Türkiye’nin geleceğinde ki yeri ve önemi , Okul Yönetimi ve Stk işbirlikleri ,Eğitimden beklediğimiz temel değerler ,Milli ve manevi değerlerimizin toplumda görünür olması , Nitelikli gelecek için Önder’in yapacağı katkılar”.

 

 

Karaman  Önder  İmam  Hatipliler  Derneği tarafından yapılan açıklamada ise , "Her sene bir tema etrafında yapılan kurultayda #nitelikli gelecek #istikametüzere #samimiyetle temalarında sonra #bilgivehikmetle diyoruz.

İmam Hatip camiası bu sene bu tema etrafında buluşacak.

Bilenlerin İbn-i sina gibi , hikmetle seslenenlerin Hoca Ahmet Yesevi gibi , söyleyenlerin Mehmet Akif Ersoy gibi  olması gerektiğini düşünerek camiamızı Manavgat’ta ağırlayacağız." denildi. Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu tarafından paylaşılan mesaj şöyle; Yılda bir gerçekleştirdiğimiz ve tüm Türkiye’den mezun derneklerimizin başkanlarının ve yardımcılarının katılacağı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =