Yozgatta klasik otomobil rüzgarı esti

Yozgat'ta  klasik  antikacılar ekibi tarafından ilk kez düzenlenen etkinlikte  klasik   otomobil  tutkunları bir araya geldi.

haber7
0

Yozgat ta vatandaşlara keyifli bir nostalji yolculuğu yaptıracak olan  klasik  arabalar , kent parkta görücüye çıktı. 20 aracın yer aldığı etkinliğe ilçelerden ve çevre illerden de  klasik  araç sahipleri katıldı.  klasik  araba tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte yarım asırlık araçların sapasağlam ve çalışır halde olması görenleri hayrete düşürdü. Etkinlikte vatandaşlar  klasik  araçlarla fotoğraf çekinmek için yarışa girdi. 

Yozgat ta ilk kez düzenlenen etkinlikte  klasik   otomobil  sahiplerini bir araya getirdiklerini söyleyen  klasik  antikacılar ekibi temsilcisi Furkan Ünal , amaçlarının  Yozgat  ı çeşitli illerde düzenlenen  klasik   otomobil  fuarlarında temsil etmek olduğunu söyledi.

1957 ve 59 yıllarının  otomobil  için altın çağ olduğunu ifade eden Ünal ,"Yozgat  klasik  Antikacılar ekibi olarak 2017 yılından beri ekip olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz.  Yozgat  ta ilk defa  klasik  araba buluşması adı altında geniş bir etkinlik düzenledik. Yozgatlılar tarihi dokusu olan bu güzide arabalar ile buluştular. Bizim amacımız Yozgat’ta  klasik   otomobil  ruhunu yaşatmak ve diğer illerde düzenlenecek olan  klasik   otomobil  fuarlarına katılmak. Bu etkinliğimizde de yaklaşık 20 araba ile Kent Park’ta  klasik   otomobil  tutkunlarıyla buluşup şehir dışından gelen katılımcılarımız için şehir turu yaptık. Amacımız  Yozgat  ı en ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =