Bingöl Kısa Film Festivali 8 Ekim’de başlıyor!

8-12  Ekim  tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2. Uluslararası Bingöl  Kısa   Film   Festivali  için heyecanlı son günler. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek Bingöl  Kısa   Film   Festivali  8-12  Ekim  tarihleri arasında s

haber7
0

Festivalde; yerli ve yabancı yönetmenlerin kurmaca , belgesel , animasyon ve deneysel kategorilerinde yer alan  Kısa  filmleri izleyiciyle buluşacak.

Yönetmen Kudret SABANCI’nın başkanlığını yaptığı festivalin juri koltuğunda; TRT 1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş ZEYDAN , Yapımcı Mehlika ÇELİK , Oyuncu Cengiz BOZKURT , Beyaz Tv Genel Müdürü Cihat Zembat , Akademisyen Süleyman CİVLİZ , Yönetmen Ömer UĞUR , Yönetmen Hasan SERİN , Şair ve Yazar Sıtkı CANEY bulunuyor.

İde Yapım festival direktörleri Baran Madya ve Elçin Çelik “Bu yıl ikincisi düzenlenen festival için tüm ekip arkadaşlarıyla birlikte geceli gündüzlü çalıştıklarını , festivalin Türkiye’nin en ilginç ve etkileyici coğrafyasına sahip illerinden biri olan Bingöl’de yapılıyor olmasından ayrıca mutlu olduklarını ve festivalin bu yılki açılış konserinin ise sevilen sanatçı Cengiz ÖZKAN’nla yapılacağını belirttiler.

Festival süresince  Film  gösterimleri , söyleşiler , atölyeler , paneller , açılış ve kapanış konserleri ile bir çok ünlü yönetmen , eleştirmen , yapımcı , sinema oyuncusunun yanı sıra;  Bingöl  Milletvekili Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet YILMAZ , Ak Parti Genel Başkan Baş Danışmanı Yasin AKTAY , Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema Genel Müdürlüğü üst düzey yetkililerinin katılacağı da belirtildi.

Bingöl Valisi Ali MANTI , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =