Kur fırsatçılarına sıkı denetim! Ceza yağdırdılar

Döviz kurlarındaki dalgalanmayı fırsat bilen bazı spekülatörlerin çeşitli ürün ve ürün gruplarında arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışları yaptığı yönündeki duyumlar üzerine Cumh

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan , "Alışılmadık , görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin" çağrısı çok sayıda il ve ilçede belediye ekipleri sahaya indi.

Belediye ekipleri tarafından yapılan denetimlerde , etiket , reyon ve kasa arasındaki fiyat farkı kontrol edilerek tüketiciyi aldatmaya yönelik her türlü faaliyetin önüne geçiliyor.

Haksız fiyata  Ceza  yağdı

Ümraniye’de de Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında tüketici konumunda bulunan vatandaşın ekonomik menfaatlerinin korunmasını sağlamak amacıyla işletmelerde yapılan denetimler arttırıldı.

Yapılan denetimlerde; girdi maliyeti ve fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket ederek haksız kazanç amacıyla tüketiciyi mağdur eden fırsatçılara ve piyasa şartları dışında haksız fiyat artışı yaptığı tespit edilen firmalara yasal mevzuat kapsamında cezai yaptırım uygulandı.

Bakanlık personeli de sahaya indi

Eyüpsultan ilçesinde de Ticaret Bakanlığı İl Müdürlüğü yetkilileri dükkanları gezerek , fahiş fiyat uygulayanlar hakkında idari işlem başlattı.

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre , bakanlık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =