Bartın'da sahte altınla büyük vurguna darbe

Bartın'da  sahte  altın dolandırıcılığında  büyük  vurgun jandarmanın operasyonuyla çökertildi. Aralarında  Bartın  Defterdarlığı'nda memur olan bir kişinin de bulunduğu dolandırıcılar  sahte   altınla  644 bin 50

haber7
0

Bartın da  sahte  altın dolandırıcılığında büyük vurgun jandarmanın operasyonuyla çökertildi. Aralarında  Bartın  Defterdarlığı nda memur olan bir kişinin de bulunduğu dolandırıcılar  sahte   altınla  644 bin 500 liralık vurgun yaptı. Ancak jandarma operasyonla 7 kişilik şebekeyi yakaladı. 

 

Bartın da jandarmanın operasyonu ile  sahte  altınlarla kandırdıkları kişilerden 644 bin 500 lira alan şebekenin 7 üyesi yakalandı. 7 kişiden birinin ise  Bartın  Deftardarlığı nda memur olduğu öğrenildi.

Geçen Temmuz ayında  Bartın  İl Jandarma Komutanlığı ekipleri , sosyal medya aracılığı ile  sahte  altınları satan şebekeye yönelik operasyon düzenledi. Zonguldak ın Çaycuma ilçesindeki şebekenin  sahte  altında 555 bin liralık  dolandırıcılık  yaptığı tespit edilirken , gözaltına alınan 8 kişiden 7 si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA nın haberine göre ,  Bartın  Cumhuriyet Başsavcılığı ,  Bartın  merkez Ellibaş köyünde  sahte   altınla  90 bin TL  dolandırıcılık  yapıldığı ihbarı üzerine şebekenin uzantılarını ve diğer üyelerini de tespit etti. Savcılıktan alınan talimatla  Bartın  İl Jandarma Komutanlığı ekipleri şüphelileri fiziki ve teknik takibe aldı. Zonguldak ın Çaycuma ilçesinde şebekeye yönelik ikinci defa düzenlenen operasyonla 7 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler hakkında daha önceden  dolandırıcılık  , hırsızlık , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =