Türkiye kartını devreye sokuyor! Çin böyle duyurdu

ABD ile ticari savaş içinde olan  Çin  Halk Cumhuriyeti bu savaştan galip çıkmak için "Bir Kuşak , Bir Yol" adlı ulaşım ağı projesinin orta koridorunda yer alan Türkiye ile ekonomik ve siyasi olarak işbirl

haber7
0

Çin Halk Cumhuriyeti nin tarihi "İpek Yolu Projesi"ni yeniden canlandırmayı hedeflediği Türkiyenin de önemli rol oynayacağı bir trilyon dolarlık ulaşım ağı projesi Bir Kuşak , Bir Yol kapsamında yapılan çalışmaları Demirören Haber Ajansı Çin de görüntüledi. Çinli yetkililer , dev projede Avrupa ya açılacak önemli kapılarından biri olan  Türkiye  nin ekonomisine ilgilerinin daha da arttığını belirterek iki ülke iş insanlarına yatırım çağrısı yaptılar. Projenin geçtiği ülkelerle bağlarını güçlendirmek için çalışmalar yapan Çin , büyük önem verdiği proje kapsamında Türkiye`ye daha çok yatırım yapacak.

TÜRKİYE DE YENİ İŞ BİRLİĞİ ARAYIŞLARINI HIZLANDIRDILAR Çin projenin geçtiği  Türkiye  gibi ülkelere ise yatırımlarını hızlandırdı. Çinli şirketler son dönemde  Türkiye  de enerji , finans ve altyapı işlerinde yeni işbirlikleri için de arayışlarını artırdı. Bunun dışında Çin projenin geçtiği ülkelere de halkının turistik seyahatleri için de teşvik ediyor. Çini karadan ve denizden dünyaya entegre edecek projenin geçtiği Xian , Quanzhou gibi şehirler de kilometrelerce uzunluktaki büyük lojistik merkezleri ,serbest ticaret bölgeleri , dev kargo havalimanları ve çok sayıda gökdelen yapılıyor.

 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =