Rusya'ya 3 uçak hediye edecekler!

Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin 4-5 Ekim'de Yeni Delhi'de  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir Putin'le gerçekleştirilecek zirvede , Sovyetler döneminde sevkiyatı yapılan 3 adet eski tip Mig-21 süpersonik savaş u

haber7
0

The Hindu Times ın kaynaklara dayandırdığı haberine göre ,  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir Putin in 4-5 Ekim de Başbakan Narendra Modi ile yapacağı zirvede ,  Yeni Delhi  , Moskova ya 3 adet eski tip Mig-21 uçağı  hediye  edecek.

ULAŞIM MASRAFLARINI  Rusya  KARŞILAYACAK

Bu hediyeler , iki ülke arasındaki ilişkilerin ve derin stratejik işbirliğinin nişanesi olacak. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov ise iki ülke liderlerinin bir araya geleceği zirvede askeri-teknik işbirliğinin olacağını belirtti.

Biri Mig-21bis , ikisi  Mig-21FL  tipi olan uçakların tamamı çalışır durumda ve ulaşım masrafları  Rusya  tarafından karşılanacak.

HİNDİSTAN IN , BATI DIŞINDA BİR YERDEN ALDIĞI İLK UÇAKLARDI

Mig-21 uçakları Hindistan ın Batı dışında bir ülkeden aldığı ilk uçaklar. Sovyetler Birliği döneminde Mikoyan-Greviç Tasarım Bürosu tarafından 1950 li yıllarda geliştirilen uçaklar ilk uçuşunu 1956 da yapmış , 1959 da hizmete alınmıştı. Hindistan a sevkiyatlarsa 1963 yılında yapılan bir anlaşma ile başlamıştı. Uçaklar 1971 yılında Hindistan ile Pakistan arasındaki savaşta kullanılmıştı.

HİNDİSTAN  Rusya  DAN  S-400  SATIN ALMAK İSTİYOR

Rusya ile Hindistan arasındaki ilişkilerdeki önemli bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =