İzmir Belediyesi için 2 isimden adaylık sinyali!

 İzmir  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun  aday  olmayacağını açıklaması sonrası ,  İzmir  Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ismi geçen CHP ’nin  Seferihisar  ve  Bergama  beledi

haber7
0

CHP li  İzmir  Büyükşehir Belediye Başkanı  Aziz Kocaoğlu  nun  aday  değilim açıklaması sonrası , CHP nin  İzmir  Büyükşehir Belediye Başkanı adayının kimin olacağı sorusu , CHP kulislerinde en çok konuşulan konu haline geldi.

İsimleri  adaylık  için geçen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç  adaylık  konusunda açıklamalarda bulundu.

"2014 SEÇİMLERİNDE AZİZ BAŞKAN  aday  OLMAZSA BEN  aday  OLMAK İSTİYORUM DEMİŞTİM"

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer , Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına yeşil ışık yakarak , "Bütün CHP li belediye başkanlarının , CHP ye gönül vermiş insanların , herkesin büyük bir aşkla ve şevkle yapacağı bir görev olur. Bu nedenle mutlaka talibi çok olur. Ama genel merkez adaya karar verecek. Nasıl değerlendirirlerse onları bekleyeceğiz"dedi.

Soyer , "2014 seçimlerinde de ‘Aziz başkan  aday  olmazsa ben  aday  olmak istiyorum demiştim. Değişen bir şey yok.  Seferihisar  da ,  İzmir  de yaşamaya devam ediyorum. Türkiye nin koşulları belki daha fazla çalışmamızı gerektiriyor. Bakalım , nasıl takdir ederlerse" diye konuştu.

Daha önce  Bergama  Belediye Başkanlığı görevi için bir daha  aday  olmayacağını açıklayan  Mehmet Gönenç  in adı da parti ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =