Erdoğan açıkladı! Almanlar takibe alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya ziyaretinde yeni yatırımların masaya yatırıldığı görüşmelerde teşvikler de gündeme geldi. Türkiye'de yatırım yapan başta Siemens , Bosch , BMW , Mercedes ve MAN gibi  Alman  şirke

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , yurt dışı ziyaretleri kapsamında Almaya da temaslarda bulundu. Almanya ziyaretinde pek çok firma ile görüşmeler düzenlenirken yeni yatırımların da masaya yatırıldığı belirtildi.

Yatırım ofisi takip edecek

 

 

Almanya Türkiye de 6 bin  Alman  sermayeli firma ile yabancı yatırımlarda ilk sırada yer alırken , bu yatırımlarla 60 binin üzerinde istihdam sağlıyor.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , Türkiye’de yatırımı bulunan  Alman  firmaları ile çok verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini açıklayarak , "Bu şirketlerin Türkiye’ye olan ilgisi memnuniyet vericiydi. Bunların yeni yatırımlara girmesini teşvik edelim istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Erdoğan , "Siemens , Bosch , bunlar Türkiye’de 150 yıllık , 130 yıllık şirketler. Tüm bu şirketlerle görüşmeleri yapıp , bunları yatırım ofisimiz vasıtasıyla yakın  takibe  alacağız" dedi.

Otomotiv şirketleri de takipte

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , Almanya ziyaretinde Türkiye de yatırım yapan başta BMW , Mercedes , MAN gibi otomotiv şirketlerinin de yakın takipte olduğunu vurguladı. Yatırım ofisi aracılığı ile hem teşvik edilecek hem de yakın takipte tutulacak.

Alman otomotiv sektörü açısından Türkiye hem önemli bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =