Felçli kadın hayatının şokunu yaşadı!

Trabzon'un Maçka ilçesinde meydana gelen heyelanda , kayan toprak beraberinde sürüklediği taş kütleriyle yamaçtaki tek katlı evin duvarını yıkarak içeri girdi.

haber7
0

Olay , önceki gün saat 07.00 sıralarında ilçenin Duralı Mahallesi nde meydana geldi. Nazmiye Çolak ile eşi Ahmet Çolak ın (86) oturduğu tek katlı evin yukarısında bulunan yamaçta heyelanmeydana geldi. Heyelanda kayan toprak beraberinde sürüklediği taş kütleriyle yamaçtaki tek katlı evin duvarını yıkarak içeriye girdi. Olaya odasındaki yatağında uyuduğu sırada yakalanan Nazmiye Çolak , neye uğradığını şaşırdı , korku ve panik yaşadı. Yaşlı  kadın  , heyelan esnasında yatağından düştü , ters dönen yatak ve devrilen gardrobun arasında oluşan boşlukta kaldı. Heyelan sırasında evde bulunan ve yaşlı kadının bakımını üstelenen akrabası Keziban Çolak (57) ,  durumu komşularına iletti. Toprak yığını önünde devrilen gardrobun set oluşturmasıyla ölümden kurtulan Nazmiye Çolak , komşuları tarafından bulunduğu yerden çıkarıldı. Heyelan nedeniyle evin duvarlarında da çatlaklar oluştuğu gözlendi. Olayın ardından duvarı yıkılan ev tedbir amaçlı tahliye edildi , çevredeki diğer ev sakinleri de uyarıldı.

DUVAR ÜSTÜME ÇÖKMÜŞ

Olayda burnu dahi kanamadan kurtulan Nazmiye Çolak ,  büyük bir gürültünün ardında kendini yerde bulduğunu belirterek , "Daha kalkmamıştık nedir bu dedim. Çok sesler oldu , hiç aklımdan böyle bir şey geçmedi. Çok korktum , üstüme gelen malzemelerin üstüne ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =