Kayan toprağın altında kalıp, can verdi

İzmir'in Bergama ilçesinde , eğilimli arazide , su kuyusu kazılırken , kepçeyle yığılan  toprağın  kayması sonucu  altında  kalan İsmail Özen (63) , yaşamını yitirdi.

haber7
0

Bergama nın kırsal Ahatlı Mahallesi nde yaşayan Adem Tüfenk (60) , Ayder mevkisindeki tepede bulunan arazinin kenarına çeşme yaptırmak için harekete geçti. Kepçe kiralayarak , su kuyusu kazdıran Tüfenk , bu sırada kendisine yardımcı olan arkadaşı İsmail Özen ile çalışmaları izlemeye başladı. Su bulunması için 4 metre derinliğinde kuyu kazılırken , kepçeyle yığılan topraklar , bir anda Özen in üzerine doğru kaymaya başladı. İsmail Özen , tonlarca  toprağın   altında  kalırken , Adem Tüfenk de Göçbeyli Jandarma Karakol Komutanlığı ile  İzmir  İl Afet ve Acil Durumu Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinden yardım istedi. İhbarla gelen AFAD ekiplerinin 4 saatlik çalışması sonucu  kazılan  toprağın  2 ,5 metre  altında  , evli ve 2 çocuk babası Özen in cesedine ulaşıldı.

Jandarma ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından Özen in cansız bedeni , otopsi için  İzmir  Adli Tıp Kurumu na gönderildi. İsmail Özen in ölümüyle ilgili soruşturma başlatan jandarma , ismi açıklanmayan kepçe operatörü ile kuyuyu kazdıran Adem Tüfenk in ifadelerine başvurdu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =